Adıyaman Tütünü Nasıl Sarılır

Adıyaman Tütünü Nasıl Sarılır

Bir tütün içmeye karar verdiniz fakat nasıl saracağınızı bilmiyor musunuz? Adıyaman Tütünü Nasıl Sarılır tüm incelikleri ve detaylarıyla aktarmaya çalışacağız. Tütün sarmak aslında çok kolay bir işlemdir. Farklı tarz ve makinelerle kendiniz için en idealini bulabilmeniz de yardımcı olmaya çalışacağız.

             Elde Kağıda Adıyaman Tütünü Sarma

Tütün sarma işlemlerinin en zoru da denilebilir fakat alışıldıktan sonra sadece iki parmağınızla gözleriniz kapalı bile sarabilirsiniz. Bu sarma işleminin püf noktası kağıda koyduğunuz tütün miktarında gizli eğer çok tütün koyarsanız kağıt doğru düzgün şekil almaz ve tütün sıkışır. Kağıt içerisinde sıkışan tütün her zaman içim esnasında yanma boğulma gibi kötü etkiler yaratır. Bir başka önemli husus ise tütünün sardığınız kağıdın ince olup olmamasıdır. Adıyaman Tütünü kendine has koku ve tadı ile revaçta olduğu için kağıt ne kadar ince olursa o kadar iyi olacaktır. Çünkü tütün sardığımız kağıdı içmek istemeyiz almış olduğumuz Adıyaman Tütününü içmemize yardımcı olsun isteriz.

             Makine ile Kağıda Sarma

Elde tütün sarmanın tadı da hazzı da bir başka ama bir türlü beceremedim mi diyorsun işte bu makineler sizler için. Elde sararken yaptığımız işlemleri makinenin içerisinde ki dönen mekanizmada gerçekleştirdikten sonra kapağı yavaşça kapatıyoruz ve ardından harikulade bir tütün sarmasını bizlere veriyor.

             Makaron ile Tütün Sarma

Bir çok kişininin de bildiği üzere makaron gerçek sigaraların kağıdıyla aynıdır. Makaronlar sarılmış boş bir kağıt ve birleşik filtresi ile sarma işlemini ciddi derecede kolaylaştırmaktadır. Tütün sarmak için hazırlanan mekanizmanın bir ucuna makaronu yerleştirip diğer ucuna tütünü koyup hızlıca ittirdiğinizde makaron tütünle dolar ve artık Adıyaman Tütününüz hazır demektir.

Adıyaman Tütünü Nasıl Sarılır elimizden geldiğince değinmeye çalıştık. Adıyaman Tütünü nemli ve ince kıyım bir tütün olduğundan sarma konusunda sizlere zorluk çıkartmaz.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Tütünü Saklama Yöntemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Leave a Reply

REFERANSLAR

Tütün Satın Alırken Neye Dikkat Etmeliyim ?

Web sitelerinden tütün satın alırken yorumlara ve referanslara bakınız araştırmadan Çelikhan tütünü almayınız . Bizler yılların tecrübesi ile web sitemizdeki yorumlar ile Adıyaman’da güvenilir bir esnaf olmak yolunda yürümekteyiz , bizden almış olduğunuz Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünülerini size ulaştıktan sonra 3 gün içinde geri iade veya değişim yapabilirsiniz . Web sitemize orjinal facebook profileri ile müşterilerimiz tarafından yorumlar yapılmaktadır . Not facebook plotikası gereği web sitelerine yapılan yorumları anca yorum yapan kişi kaldırabilir bizim yorum kaldırma yetkimiz bulunmamaktadır .

FACEBOOK İLE MÜŞTERİ YORUM VE REFERANSLARIMIZ

Açık Tütün Fiyatları

Adıyaman tütünü fiyatları talep ve arz doğrultusunda değişmektedir , açık tütün fiyatları genelde tütün ekimine doğru yükselmektedir açık tütün fiyatları hasat zamanı düşmektedir.
Perakende Adıyaman Tütünü Fiyatları

Tütün Çeşitleri

Tütün çeşitleri olarak Adıyaman tütünleri 3 sınıfa ayrılmakta Çelikhan tütünleri de 3 sınıfa ayrılmaktadır , Adıyaman tütünü çeşitleri arasında en iyisi üst yaprak anaç Çelikhan tütünü özel dağdır ve kendi üretimimiz olan Çelikhan tütünlerinden küba tütünü , işlenmiş tütün veya dökme tütün veya tekel tütünü Parlement diye bilinen tütün çeşidimiz mevcuttur bu tütün piyasada bulunan en iyi dökme tütündür , Web sitemizden tütün satın al butonuna tıklayarak resimlerine bakıp inceleyebilirsiniz .

Kaliteli Tütün

Bir tütünün kaliteli olup olmadığını anlamak aslında çok basittir. En başta aradığınız tütünün nasıl bir özelliğe sahip olması gerektiğini düşünüyorsunuz buna karar verin. Piyasada en kaliteli tütün denilince akla ilk olarak her zaman akla Adıyaman Çelikhan Tütünüdür. Nedeni ne diye sorduğunuzu duyar gibiyim hemen açıklayalım. Açık Tütünler temel olarak ikiye ayrılmaktadır. İthal tütünler ve Doğal Tütünler. Özellikle ithal tütünleri direk atlayalım çünkü içerisinde birden fazla koruyucu madde içermektedir. Bu içerdikleri maddeler raf ömrünü arttırmakta fakat kaliteden büyük ölçüde israf da ettirmekte. Doğal tütünler arasında bir kalite sıralaması yapmak gerekirse, Adıyaman Çelikhan Tütünü birinci sırada, Adıyaman Tütünü ikinci sırada ve üçüncü sırada ise Bitlis Tütünü yer almaktadır.

En Kaliteli Tütün

Adıyaman tütünü Adıyaman’da mevsim ve toprağın atonomik yapısından dolayı en kaliteli tütün Çelikhan ilçesinde yetişmekte olup Çelikhan Algan tütünü ve Çelikhan Bulam tütünü diye markalaşmıştır . Kaliteli tütün olarak sarma tütün kategorisinde Çelikhan tütünü halk arasında Marlboro çeşitleri,Parlement tütünü veya marlboro tütünü olarak nitelendirilmektedir .

Kaliteli Tütün Nasıl Anlaşılır?

En başta bir tütünün kaliteli olup olmadığını anlamanız için rengine bakmanız lazım. Renk faktörü tütünün kalitesi hakkında bir çok bilgiyi size sağlar fakat bu bilgiler türü etkilemez. Adıyaman Çelikhan Tütününü kendiniz bile üretseniz uzun süre açık da durduğu zaman nemini kaybeder kurur ve kararır yani " Geçen Adıyaman içtim simsiyahtı bakmayayım" gibi düşüncelere kapılmamalısınız. Kül rengi ne kadar beyaz ise o kadar taze ve tatlıdır. Rengi sarıya çalan kahverengi olmalıdır. Damar ve Toz Oranız minimum düzeyde olmalıdır. Eğer satın alacağınız Tütün Adıyaman Çelikhan tütünü ise dikkat etmeniz gereken bir konu daha var ki bu da kokusu. Adıyaman Çelikhan Tütününün kendine has bir kokusu vardır. Yoğun şekilde bal kokmalıdır. Farklı bir tütün tercih edecekseniz kokusu sizi boğmamalıdır. Bu bahsedilen koku yakılmadan öne paket içerisinde ki kokusudur. Bu faktörlere dikkat ederek sizde kendi damak tadınıza göre en kaliteli tütünü bulabilirsiniz.